Temizlik Şirketleriyle Çalışmamız İçin 5 Neden

Temizlik firmalarının avantajları farklı açılardan değerlendirilebilir. Ancak bunun da öncesinde neden kurumsal temizlik firmalarına ihtiyaç olduğundan ve ne zamandan bu yana firmaların popülerleşmeye başladığını belirtmek gerekiyor. Kurumsal temizlik firmaları öncesinde bağımsız ve daha çok bireysel olarak yalpan temizlikler söz konusuydu. Bu hala da görülen bir durumdur ancak kurumsallaşma sonrasında daha az oldukları söylenebilir. Oturduğum şehir Ankara’da bir çok temizlik hizmeti veren şirket bulunmakta fakat bireysel olarak bu işi yapan insanlar da var. Bunun dışında kurumsal temizlik firmalarına aslında büyük alanların temizlenmesi gerektiğinde ve bunun rutin olarak devam etmesi gerektiği zaman ihtiyaç olmuştur. Ayrıca zor yerlerin temizlenebilmesi için de profesyonel bir yardım gerekebildiğinden zamanla bu firmalar ihtiyaca yanıt vermişlerdir. Aslında ihtiyaçlara bağlı olarak da yararların varlığından bahsedilebilir.

Kurumsal Olarak Sistemli Çalışma Fırsatı

Bireysel olarak da bazen bu beklenti istenebilmekle beraber kurumsal temizlik firmaları sistemli bir hizmet veren yapıdadırlar. Bu da çalışma saatleri, ne zaman çalışmadıkları, personel listeleri, kullandıkları aletler ve açık adres açısından avantajlar sağlar. Yani bu işte uzman olduklarına dair kanıtlar vardır. Bu da diğer firmaların talep istemesi sırasında daha kolaylık yaşamasına neden olur. Her kurumun sistemi farklı olmakla beraber temelde temizlik işlemleri belirli standartlar dâhilinde yapılır. Bu standartlar güven açısından da artı sağlayacaktır. Yani firmalardan hizmet alırken ön araştırma yaptıktan sonra zarar gelmeyeceğini bilerek devam edersiniz.

Ekonomik Fayda

Rutin temizlik ihtiyacınız varsa, bir ev ya da iş yeri için bu durumda uzun vadeli ekonomik bir anlaşma yapmanız da mümkündür. Yani tek seferdeki hizmet bedeli yerine toplamda ödeme yapıldığında temizlik firmaları fiyatları da daha ekonomik olacaktır. Olmasa da firma indirim yapmaya daha meyilli olur. Çünkü devamlı bir müşterisi olacaktır ve bu da genel bir katkı demektir. Yani temizlik şirketiyle çalışmak fiyatlandırma açısından uzun vadede artı sağlar. Bu da firma muhasebesi açısından aylık düzeni kar demektir.

temizlik hizmeti vermek

Daha Donanımlı Araçlar

Bireysel olarak temizlik hizmeti veren bir kişiyle kurumsal olarak temizlik hizmeti veren firmanın araç donanımları arasında fark olacaktır. Tahmin edileceği gibi bireysel temizlik işlemlerinde sınırlı ve daha az donanımlı araçlar kullanılır. Firmalarda temizlik işlemleri daha büyük ve geniş alanlara yönelik yapıldığından araçlar da makineler ağırlıklıdır. Örneğin hastane temizliği için yerler makinelerle temizlenir. Büyük alanlar manüel olarak bitemeyeceğinden bu makinelerin olması gerekmektedir. Yani araç donanımı nedeniyle de temizlik şirketleri seçilebilir.

Mekân Farklılıklarına Yanıt Verme

Temizlik şirketleri, evler yanında bina camları temizliği, asansör temizliği, inşaat temizlikleri ya da diğer zor alanların temizliği için başvuru yapılabilen bir işletmedir. Bireysel temizliklerde sınırlı başvuru yapılabilir. Kurumsal açıdan daha kapsamlı bir temizlik gerektiğinde buna şirketlerle yanıt bulunabilir.

Şikâyetleri Bildirme ve Yasal Hakları Arama İmkânı

Ankara temizlik firmaları için en önemli konulardan biri belki de şikâyet ve öneriler için geri dönüş sağlanabilmesidir. Olası bir memnuniyetsizlik ve kasıtlı kötü durumlarda firma olduğu zaman bunu ilgili kurumlara şikâyet edebilmeniz mümkündür. Örneğin temizlik sonrasında iş yerinizde kanıtlı bir şekilde personelin hırsızlık yaptığı biliniyorsa bunun için polise başvuru yapabilirsiniz. Ancak diğer bireysel temizliklerde bu kamera yoksa zor kanıtlanacaktır. Şirket de olmadığından yasal haklar havada kalır.

Ankara’da temizlik hizmeti almak istiyorsanız da web sitesi gibi yerlerden ev temizliği, halı yıkama ve koltuk yıkama temizliği hizmeti talebinde bulunabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *