Burun Estetiği Yaptırmak İçin 6 Neden

Dünya üzerinde ve ülkemizde en çok yapılan estetik operasyon şüphesiz ki burun estetiğidir.  Burada da yani İzmir’de estetik yaptırma oranlarının hayli yüksek olduğunu söyleyebilirim. Bir çoğumuz çeşitli gerekçeler ile burnumuzdan memnun değiliz. Burun estetiği gelişen günümüz teknolojileri ile artık son derece gelişmiş ve basitleştirilmiş bir operasyon halini almıştır. Birazdan sizlere burun estetiği yaptırmak için gerekli altı farklı nedeni anlatacağız.

Estetik ameliyatlar sizler de taktir edersiniz ki diğer tüm ameliyatlardan farklı olarak hasta ile beraber bazı kararların gerekli ve kaçınılmaz olduğu ameliyatlardır. Bu sebeple süreç boyunca İzmir’deki burun estetiği merkezi olan yerlerle iletişim içinde olmanız gerekir. Kişi istediklerini tam anlamı ile doktoruna anlatmalı, estetik cerrah hastaya olası durumları ve istekleri doğrultusunda yapabileceklerini açıklar, her şey iki taraflı olarak kabul edilirse ameliyat işlemleri başlatılabilir.

  • Burnumuz Yüzümüzün Tam Ortasındadır

Başlığımızdan da anlayabileceğiniz gibi burnumuz yüzümüzün tam ortasında bulunmaktadır. Ve burnumuzun şeklinde beğenmediğimiz herhangi bir yer bulunuyorsa bu, bizleri diğer yüz organlarımızın yapı bozukluğundan daha çok etkiler. Bu sebeple burnumuza estetik operasyon yaptırmak için ilk neden olarak kabul edilir.

  • Şekil Bozuklukları

Burnumuzdaki bazı şekil bozuklukları şunlardır: Burnun istediğimizden ve yüz şeklimize göre olması gerekenden daha uzun olması, burun üzerinde bulunan bazı kemikler, burun eğrilikleri, çöküntüler, travmalar ve kaza sonralarında oluşan şekil değişimleri. İşte saydığımız tüm bu nedenler aynaya baktıkları zaman insanları rahatsız edici olabilir. Hatta  bazı hastalar sırf bu problem yüzünden fotoğraf çekinmekten bile çoğu zaman kaçarlar. Bu sebeple kendimize aynada doyasıya bakabilmemiz için eğer memnun değil isek burnumuza estetik operasyon işlemi uygulatabiliriz.

  • Sağlıklı Nefes Alabilmek Burun Operasyonlarının Bir Başka Nedenidir

Bilindiği üzere son yıllarda dünya üzerinde ve dolayısı ile ülkemizde hava kirliliğinin aşırı derecelerde artması, kalabalık şehirlerde yaşıyor olmak, kirli havayı devamlı teneffüs etmek yahut bazı yollarla burunlarda oluşan kirlilik ve etlerin oluşumu da burun estetiği yaptırmanın nedenleri arasında yer almaktadır. Bu yolla daha sağlıklı nefes alacak, üstelik de burnunuzu eskisinden daha güzel bir görünüme kavuşturacaksınız.

  • Normalinden Daha Kalkık Bir Burun Talebi

Ülkemiz üzerinde birçok soy bulunmaktadır. Ancak bir çoğumuz sabit bir etnik kökene sahibiz. Bu sebeple burun yapılarımız hemen hemen ülke olarak istisnaların kaideleri bozmaması ile beraber aynıdır. Yurt dışı ile olan bağlantılarımızın turizmimiz ile canlanması ile özellikle Rus kökenli insanların burunlarının bizlere göre daha güzel olduğunu düşündüğümüzden daha kalkık bir burun talebi ülke olarak çok revaçtadır.

  • Kaza Ve Travmalar Sonucu Oluşan Kırıklar

Bazı trafik kazaları sonucu, yahut el kazaları, yahut düşmeler sonucu oluşan burun çevresinde veya üzerinde oluşan kırıklar, burun estetiğini tamamen hasta inisiyatifine bırakmadan zorunlu kılıyor. Bu tip kazalar burnun şeklini olduğundan çok daha kötü halde bırakıyor. Burun içinde sayısız kemik kırılabiliyor. Hastanın nefes almasını engelliyor ve estetik operasyon ile bu kemiklerin onarımı sağlanıyor.

  • Burnun Kişinin Yüzüne Oranla Çok Büyük Olması

Yüzlerinde bu tip bir buruna sahip olan bireyler de anlayacak ki bu oldukça fazla can sıkıcı bir durumdur. Bu can sıkıcı durumdan kurtulmak için uzman estetik cerrahlar ile görüşmeler yapabilir. Burnunuzu istediğiniz ve doktorunuzun onayladığı ölçülerde yaptırabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *