Botoxu Kimler Ve Neden Yaptırır?

Her geçen gün yaşlanma etkilerinin görülmesinin yanı sıra, psikolojik olarak da bunun önüne geçebilmek için botox yaptırmak acaba sizlere çözüm olabilir mi? Bu konuda sizlere gereken bilgileri vermeye çalışacağız. Yaşadığımız stres artı yılların getirmiş olduğu yıpranma, hava kirliliği, menopoz ve ya sigara etkileri sonuçta yaşadığımız her şey çeşitli sebeplerle ciltte kırışıklıkları arttırmaktadır. Bunu önlemek için ya bol tatilli bir işte çalışıp Bodrum, İzmir  gibi beldelerde tatilin keyfini çıkarabilir ya da anti ageing denilen yöntemleri deneyebilirsiniz. Gerek kremler gerekse tıbbi çözümler bu konuda yaşlanmayı imkansız kılmasa da, en azından etkilerini azaltmak ve ya geciktirmek için olmaktadır.

Botox Nedir?

Yaşlanma etkileri dediğimizde en çok duyduğumuz konulardan biri de bu konudur. Ancak, kısaca sizlere bu konuyu açmak isteriz. Botox latince ismi ”Clostridium botulinum” denilen özel bir bakteriden üretilir ve tıbbi bir protein olarak hücrelerin canlanmasını sağlamaktadır. Son 10 yıldır ise, özellikle kozmetik amacıyla kullanılmasının yanı sıra, aslında yıllardır, göz ve ayrıca, nörolojik rahatsızlıkların tedavisinde tıbbi olarak kullanım alanlarına sahiptir.

Botox kullanımı olarak son yıllarda kozmetikte çok fazla kullanım alanına sahip olmaktadır, ayrıca, bu konuda da orta ve derin kırışıklıkları gidermek için cerrahi bir müdahale olmadan bu konuda başarılı sonuçlar almak için kullanılmaktadır. 2002 yılında Amerika’da izin verilen ve kozmetik malzemelerinde kullanım alanının açılmış olduğu botoxta, uygulama şekli bir milyonu aşmış bulunmaktadır. 2002 ve 2003 yıllarında ise, Amerika Estetik hekimlerinin bulunduğu topluluk tarafından cerrahi ve cerrahi olmayan kozmetik işlemleri içerisinde en popüler olarak değerlendirilmiş bulunmaktadır.

Botoxu Kimler Kullanır?

Botox denildiği zaman akıllara gelen tüm her şeyi açıklığa kavuşturmak için yazdığımız için gerek cerrahi olarak gerekse kozmetik olarak tüm kullanım koşulları ve alanları hakkında bilgi vereceğiz. 2002 yılında Amerika’da kozmetik olarak izin verilmesinin yanı sıra, aslında daha öncesinden beri, Nörolojik alanlarda cerrahi olarak kullanılmaktadır. Özellikle spastik kas problemlerini gidermek için cerrahi müdahalelerde kullanılmasının yanı sıra, şaşılık hastalığını yaşayan insanlar için göz hastalıkları konusunda tedavi amacıyla da kullanılmaktadır.

Dermo kozmetik denilen ve kozmetik sektörünün dermatoloji denilen alanında cilt kırışıklıklarının azaltılması ve kısmen önlenmesi amacıyla kullanılmasının yanı sıra, özellikle aşırı terleme denilen ve latince ismi hiperhidrosis denilen rahatsızlıkların da giderilmesi ve önlenmesi amacıyla da kullanılmaktadır.

Botox Neden Yaptırılır? Nasıl Uygulanır?

Botox yaptırmak için kararınızı vermeden önce eğer bu konuyu düşünüyorsanız o zaman bütün beklenti ve endişelerinizi doktorunuzla paylaşmalı ve bu konuda kararınızı net olarak ortaya koyabilmelisiniz. Doktorunuz sizlere bu konuda tüm bilgileri sunacak ve böylece sizler de gönül rahatlığıyla bu konuda tedavinizi yaptırabilirsiniz. Zaten bu konuda şunu da bilmek gerekir, her hastaya aynı tedavi biçimi uygulanamaz. Çünkü, kimsenin kas yapısı ve cilt yapısı birbirinin aynısı değildir. Bu yüzden herkesin kendine göre uygulama yapılmalıdır. İşlem öncesinde, sizlere lokal anestezik özel üretilmiş bir krem sürülebilir. Çok küçük uçlu ve ince iğneler yardımıyla doktorunuz özellikle kırışıklık noktalarına gereken miktara ve sizlerin kas yapısı da göz önünde bulundurularak enjeksiyon yapmaktadır. İlacın özelliği gereği, dolaşım yapmamaktadır ve tedavi genellikle çok kısa sürmektedir. Ayrıca, iki hafta içerisinde de beklenilen etki başlamaktadır.

Botoxla ilgili daha fazlasını öğrenmek için  http://botoxizmir.com web sayfasını ziyaret ederek merak ettiğiniz daha fazla sorunun cevabını bulabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *